tort weselny

Nieubłaganie zbliża się ten dzień, kiedy powiemy sobie sakramentalne tak. Przed wami jeszcze tyle przygotowań. Zatrzymaj się na chwilkę i odpowiedz na pytanie: czy wybraliście już tort weselny? Jeśli nie, a do wesela zostało mniej niż miesiąc, możesz zacząć histeryzować. Jeśli jest więcej, niż miesiąc, spokojnie – jeszcze uratujemy sytuację. Oto kilka prostych wskazówek, które pomogą wybrać odpowiedni tort na wesele.

1. Cukiernia Warszawa – wybór nie jest łatwy

Pośród cukierni istniejących na rynku dobrze jest wybierać tą, którą dobrze znamy. Jeśli już kiedyś zamawialiśmy tort w którymś miejscu i był smaczny, po prostu tam pojedźmy i kupmy kawałek jakiegoś tortu. Jeżeli zachwyci nas swoim smakiem – dokonaliśmy wyboru.

2. Krem, czy bita śmietana

To pierwsze pytanie, które padnie podczas rozmowy z właścicielem cukierni. Jaka jest zasadnicza zasada? Krem tradycyjnie jest robiony z masła i kilku innych dodatków, natomiast bita śmietana zasadniczo powstaje ze śmietanki kremówki 36%. Dobry cukiernik zrobi pyszną bitą śmietanę i wyśmienity krem. Jeśli trafimy na gorszego rzemieślnika, z pewnością nie zepsuje bitej śmietany, ale krem może wyjść już nieco gorszy.

Torty z bitej śmietany są z reguły lżejsze i dają się układać warstwowo. Zatem, jeśli pragniemy stworzyć na wesele piramidę z tortu – musi to być tort z bitej śmietany. Torty weselne wykonane z kremu są skonstruowane w inny sposób. Poszczególne warstwy tortu znajdują się na osobnych piętrach stelaża.

3. Rzeźbiony w masie, czy nie?

Masa marcepanowa jest od kilku sezonów bardzo popularnym dodatkiem do tortów. Pełni głównie rolę dekoracji, gdyż daje się łatwo formować i tworzy na biszkopcie gładką powierzchnię. Dzięki niej, cukiernik stworzy piękne formy i kształty, które zachwycą wszystkich gości. Istnieją sympatycy jej smaku, jak i przeciwnicy. Osobiście uważam, że odpowiednio przygotowana masa marcepanowa może być pysznym dopełnieniem tortu.

4. Ile i komu, bo idę do domu!

Na szczęście cukiernie mają tak duże doświadczenie w przygotowywaniu tortów na wesele, że same regulują wielkość tortów. Wystarczy, że podamy liczbę gości zaproszonych na ślub.

 

Pin It on Pinterest

Share This