tort kraina lodu elsa

Czym kierować się, podczas wyboru tortu na urodziny, komunię, dzień dziecka – istnieje ogromna ilość uroczystości, które należy uświetnić za pomocą tortu. Torty dla dzieci są przygotowywane ze szczególną dbałością o szczegóły, ponieważ mają nieść szczęście najmłodszym. Sprawdźmy, czym się kierować wybierając tort dla dziecka.

Wygląd najważniejszy

Wybierając tort dla dziecka należy kierować się przede wszystkim jego wyglądem, ponieważ powinien od sprawiać radochę najmłodszym i robić na ich wrażenie. Najlepiej sprawdzają się do tego torty zdobione masą marcepanową lub cukrową. Użycie takiej masy do wykonywania zdobień, daje duże możliwości. Masy mogą być barwione w dowolny sposób.

tort urodzinowy

Forma i kolor

Rodzaj zdobienia jest uzależniony od okazji, na którą tort ma być przygotowany. Na komunię idealne będą torty z delikatnymi zdobieniami. Dominują perełki, aniołki oraz delikatne kwiatki. Kolorami wybieranymi do takich zdobień jest biel i beże.

Wybierając tort na urodziny, dobrze jest umieścić na nim imię solenizanta lub solenizantki. Do zdobienia tortów urodzinowych, wykorzystuje się wszystkie kolory tęczy. Im bardziej kolorowy i wesoły, tym lepiej. W końcu, ma on przede wszystkim cieszyć oko. Jeśli chodzi o torty postacie z bajek są częstym wyborem, zwłaszcza dla małych dzieci.

Wybierając torty na dzień dziecka, można naprawdę poszaleć. Na tę okazję polecam w szczególności torty trójwymiarowe, imitujące samochody, lalki lub zwierzątka.

Jaki wybrać smak?

Smak tortu jest oczywiście uzależniony od upodobań dziecka. Najbezpieczniejszym smakiem jest oczywiście śmietankowy. Każde dziecko lubi ten smak. Dobrze jest dodać do tortu odrobinę owoców np. malin, które są uwielbiane przez większość dzieci. Ostatnim dodatkiem, którego nie może zabraknąć na torcie, jest czekolada.

tort z dziurką od klucza

Ciekawa alternatywa

Dość popularne stało się w ostatnim czasie, zastępowanie tortu babeczkami. Babeczki dla dzieci są również bogato zdobione i potrafią wywołać uśmiech na twarzy wszystkich dzieci. Ich dodatkową zaletą jest to, że nie trzeba kroić tortu, wystarczy rozdzielić babeczki pomiędzy głodne dzieci. Radość dzieci zajadających się wypiekami jest naprawdę bezcenna.

Pin It on Pinterest

Share This